Ben de yardım
etmek istiyorum!
Yaptığımız İşin Hassasiyetinin Bilincindeyiz  
 
HABERLER
 
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR
28.11.2016 16:34
 
İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Alan el ile veren eli birleştiren Umuteli Sosyal Yardım Merkezi 700 aileye yakacak yardımına başladı.Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği hizmetleri bir bir yerine getiren İnegöl Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kışın kendini iyiden iyiye göstermeye başladığı bugünlerde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlayan yakacak yardımları konusunda açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Alan el ile veren eli birleştiren Umuteli Sosyal Yardım Merkezi vasıtası ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut olmaya devam ediyoruz. Gerekli özen ve itinayı göstererek yardımlarda bulunuyoruz. Bu kapsamda bu sene 700 aileye yakacak yardımı yapıyoruz dedi.
UMUTELİ SOSYAL YARDIM MERKEZİ ALAN EL İLE VEREN ELİ BİRLEŞTİRİYOR
İnegöl Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren özellikle sosyal belediyecilik noktasında önemli projeleri hayata geçirdik diyen Şahin; Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz bu projelerimizden bir tanesi. Belediye olarak sosyal içerikli yardımlarımızı Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüze bağlı Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Havaların soğumaya başladığı şu günlerde kışa yönelik sosyal yardım çalışmalarımızı da hızlandırmış bulunmaktayız. Bunun yanında Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla ev eşyası yardımı, düğün yardımı, gıda yardımı, kırtasiye yardımı, konfeksiyon yardımı, asker aile yardımı, Ramazan ayı gıda yardımı, yakacak yardımı, toplu sünnet, ev temizliği ve evde bakım hizmetinin de yapıldığını belirtmek istiyorum. Alan el ile veren eli birleştiren Umuteli Sosyal Yardım Merkezi vasıtası ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut olmaya devam ediyoruz. Gerekli özen ve itinayı göstererek yardımlarda bulunuyoruz dedi.
AİLEYE YAKACAK YARDIMI YAPIYORUZ
Her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik yakacak yardımlarına devam ediyoruz diyen Şahin; Umuteli Sosyal Yardım Merkezimize yapılan başvuruların değerlendirilmesi neticesinde belirlenen 700 aileye yakacak yardımı yapmaya başladık. Yakacak yardımlarımız 14 Ekim tarihi itibari ile dağıtılmaya başlanmıştır. Yakacak yardımlarımız Çevre İl Müdürlüğü gibi ilgili kurumlardan onaylı piyasada bulunan ithal kömürdür. Kömür yardımlarımız İnegöl merkezinde ve İnegölümüzün kırsal mahallelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimiz için planlanmış olup, tahkikatları yapılan ve tespit edilen her ihtiyaç sahibi ailemizin kapısına kömür götürülmektedir. Her bir aileye 750 kg kömür dağıtılmaktadır. Şu ana kadar 600 ailemizin kömürleri teslim edilmiştir. 100 aileye daha kışlık yakacakları teslim edilecek. Bunun yanında Kaymakamlıktan aldığı yardım, doğalgaza geçtiği veya adres değişikliği gibi çeşitli sebeplerden dolayı da 150 aileye dağıtım sonuçlanmadı dedi.
KİMSENİN SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Şimdiye kadar adres değişikliği sebebiyle ulaşamadığımız ailelerimizin Hizmet Masalarımıza başvurarak adres kayıtlarını güncellemeleri gerekmektedir diyen Şahin; Ayrıca ihtiyaç sahibi olduğu halde bir şekilde kendilerinden haberdar olamadığımız ailelerimiz varsa, yine Hizmet Masalarımız aracılığıyla bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Ekiplerimiz yakacak yardımlarımızın dağıtımını kış bastırmadan bitirmek için süratle çalışıyor. Amacımız kimsenin soğuk kış günlerinde mağdur olmamasıdır. Bunun için de tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz dedi.Şahin son olarak; İnegöl Belediyesi olarak insanımıza yönelik yaptığımız yatırımlarla daima halkımızın yanındayız. Sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirmeye bundan sonrada devam edeceğimizi buradan bir kez daha belirtiyor, vatandaşlarımızın güzel ve sıcak bir kış geçirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
YAKACAK YARDIMLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI 08.01.2018 14:48
140 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI 07.08.2017 08:57
Umuteli İhtiyaç Sahiplerine Daha Hızlı Ulaşacak 15.03.2017 14:51
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR 28.11.2016 16:34
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası 31.08.2016 16:24
1 2 3 4
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.