Ben de yardım
etmek istiyorum!
Yaptığımız İşin Hassasiyetinin Bilincindeyiz  
 
HABERLER
 
Umuteli İhtiyaç Sahiplerine Daha Hızlı Ulaşacak
15.03.2017 14:51
 
Umuteli Sosyal Yardım Merkezi, ihtiyaç sahiplerinin işlemlerini daha hızlı ve etkili şekilde yaparak yardım elini en kısa sürede ulaştırmak amacıyla İnegöl’deki kurumlara tanıtıldı. Sosyal yardımlarla bağlantılı 5 kurumun yetkilileri Umuteli giyim ve gıda bankasında ağırlanarak işleyiş hakkında bilgiler verildi.
İnegöl Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olan Umuteli Sosyal Yardım Merkezi, hizmet verdiği vatandaşlardan kayıt esnasında istenen belgelerin sağlandığı 5 kurumun yetkililerini ağırladı. Kaymakam Ali Akça ile Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin’in katıldığı toplantı Sedef Pastanesinde gerçekleştirildi. Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Dairesi, Tapu Kadastro Müdürlüğü ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkililerinin katıldığı toplantıda Umuteli Sosyal Yardım Merkezi hakkında bilgiler verildi.
GIDA VE GİYİM BANKASI GEZDİRİLDİ
Toplantıda Umuteli Sosyal Yardım Merkezi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin kayıtları sırasında talep ettiği evrakların temin edildiği bu 5 kuruma, ihtiyaç sahiplerinin işlemlerinin daha hızlı şekilde yapılabilmesi adına bilgiler verildi. Kurumlar arası iletişimin sağlanması amacıyla yapılan toplantı sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, kurum yetkililerine Kemalettin Samipaşa Caddesi üzerinde bulunan Umuteli Giyim ve Gıda Bankası’nı gezdirdi. Burada da merkezin işleyişine ilişkin Gülhan Şahin tarafından bilgiler verildi.
BUNDAN SONRA DAHA GÜZEL OLACAK
Yapılan istişare toplantısına ilişkin açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, toplantının amacının ihtiyaç sahiplerinin işlemlerinin daha hızlı yapılması olduğunu ifade ederek “Biz Umuteli Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak vatandaşların yardım taleplerinde evrak veriyoruz ve bu evrakları birkaç kuruma imzalatmaları gerekiyor. İmzalattırmaya gittiklerinde de kurumlar bu evrakın nereden geldiğini, ne için imzalatıldığını bilsinler istedik. Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Dairesi, Tapu Kadastro Müdürlüğü ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkililerini bugün merkezimizde ağırladık. Hep birlikte Umuteli’nin işleyişini konuştuk. Süreçlerde birliktelik olması adına da veya bu gönderdiğimiz evrakların ne için olduğunu, burada nasıl bir yardım yapıldığını görmelerini istedik. Bu kurumların da yardımlaşma ve paylaşımlarını bilerek yapmaları için bugün bu organizasyonu yaptık. Bu toplantı sayesinde inşallah yardıma ihtiyacı olan kişilere daha hızlı ve daha güzel ulaşmayla alakalı güzel kararlar aldık. Bundan sonra daha güzel şeyler yapılacağına inanıyoruz” dedi.
Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
YAKACAK YARDIMLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI 08.01.2018 14:48
140 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI 07.08.2017 08:57
Umuteli İhtiyaç Sahiplerine Daha Hızlı Ulaşacak 15.03.2017 14:51
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR 28.11.2016 16:34
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası 31.08.2016 16:24
1 2 3 4
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.