Ben de yardım
etmek istiyorum!
 
HABERLER
 
ŞEHRİN KALBİNE DOKUNUYORUZ
12.02.2020 14:09
 

         İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz yardımlarına devam ediyor. Yıllardır yardımların en yetkin adresi olarak vatandaşa kaliteli hizmet sunan Umuteli, yeni sisteme geçişi ile birlikte gıda yardımının yanı sıra, artık ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımını da mağazalardan temin edebilme imkanı sunuyoruz.

         İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz geçtiğimiz yıl gıda yardımlarını anlaşmalı marketlerden, mesai saati kısıtlaması olmadan ihtiyaç sahibi ailelere sunmaya başlamıştı. Daha çok ürüne erişme imkanı da sunan müdürlüğümüz, aynı zamanda giyim yardımlarının teminini de artık mağazalardan sağlıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün görevli personelle birlikte Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımı yapıldı. Geçtiğimiz ay bir hayırseverin bağışı ile elbise, palto, kaban, yağmurluk, pantolon, eşofman takımı, ayakkabı gibi ihtiyaçlar kapsamlı olarak karşılanmış, 330 çocuk giyim yardımlarından faydalanmıştı. Bu ay ise yapılan yardımlarla 91 aileden toplam 200 kişinin yüzü güldürüldü.

İNSAN MERKEZLİ HİZMET

          Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün şehrin kalbine dokunan bir birim olduğunu belirten Başkan Taban: “İnegöl Belediyesi olarak insan merkezli hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam ediyor. Sosyal yardımlar konusunda koordineli işleyen bir sistemimiz var. Bu kapsamda geçtiğimiz ay içerisinde 121 ailenin eğitim gören toplam 330 çocuğuna bir hayırseverin desteğiyle giyim yardımı yapılmış, giyim konusundaki ihtiyaçları kendi istekleri doğrultusunda karşılanmıştı. Bundan öncede yaptığımız gibi bundan sonrada bu tür yardımları yaparak bir nebze de olsa vatandaşlarımızın kış mevsimini rahat geçirmelerini ve sıkıntılarının bertarafını sağlıyoruz. Hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu tür yardımlar doğru kişilere ulaştırılıyor. Zor zamanlar insanları birbirine daha yakın kılar. Dileğimiz şehrimizde ihtiyaç sahibi kimsenin kalmaması yönünde. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bu anlamda başvurularını almaya ve yardımlarına devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
Umuteli Et Yardımlarını İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştırdı 31.08.2020 10:50
BAYRAM ÖNCESİ GİYİM SEVİNCİ 05.06.2020 11:11
‘UMUT’ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ 20.02.2020 13:12
BİNLERCE VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ 12.02.2020 14:15
ŞEHRİN KALBİNE DOKUNUYORUZ 12.02.2020 14:09
1 2 3 4 5 6 7
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.