Ben de yardım
etmek istiyorum!
 
HABERLER
 
‘UMUT’ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ
20.02.2020 13:12
 

          İnegöl Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz, Akhisar Mahallesinde anne ve oğlunun birlikte yaşadığı evin tadilatını yaparak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yeni bir yaşam sundu.

         Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine umut olan İnegöl Belediyesi, bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Akhisar Mahallesinde ikamet eden Alzheimer hastası anne ve psikolojik sorunları bulunan oğlunun yaşadığı bakımsız evin tadilatı yapılarak, aileye yeni bir yaşam alanı ve sıcak bir yuva sunuldu.

 EVLERİNİN YAŞAM ŞARTLARINI TAŞIMADIĞI TESPİT EDİLDİ

          Akhisar Mahallesinde ikamet eden anne oğulun rahatsızlıkları nedeniyle sağlıksız bir evde yaşadıkları ihbarı üzerine, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından tespit yapıldı. İncelemede, evin yaşama şartlarını taşımadığı görüldü. Bunun üzerine sağlık sorunları ve maddi imkansızlıklar nedeniyle zor şartlar altında yaşayan ailenin yaşadığı evin, şartlara uygun hale getirilmesi ve daha yaşanabilir, sağlıklı bir yuva olması için Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.

EVDE YAPILAN ÇALIŞMALAR

          Çalışma esnasında evde bulunan anne ve oğlunu da konaklama ihtiyacı giderildi. Sağlık ekipleri tarafından anne hastaneye yatırılırken, oğlu da farklı bir merkezde konakladı. Bu sırada evde tadilat ve bakım işlerine başlandı. Yaklaşık 1 hafta gibi kısa bir sürede, çatısı olmayan evin tavanından odalarına su sızmasını engellemesi amacıyla şap atıldı. Sıvası dökülen odalar tekrar sıvanarak boya-badana işlemleri yapıldı. Banyoya lavabo takıldı. Kırık camlar yenilendi. Eski kapılar sökülerek, yenileri takıldı. Zeminlere mineflo döşendi. Mevcuttaki kullanılmaz durumda olan tüm eşyalar çöpe atıldı. Perdeden mobilyaya, beyaz eşyadan ev gereçlerine kadar evdeki tüm eşyaları yenilendi. Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tadilatı yapılan ev, yerleştirilen yeni eşyalarla birlikte güzel bir görünüme sahip oldu.

         Yapılan bu çalışmayla birlikte, daha önce de Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde dosyası olup kendisine uzun süre destek verilen ihtiyaç sahibi aile, sıcak yuvasına kavuşmuş oldu.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
Umuteli Et Yardımlarını İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştırdı 31.08.2020 10:50
BAYRAM ÖNCESİ GİYİM SEVİNCİ 05.06.2020 11:11
‘UMUT’ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ 20.02.2020 13:12
BİNLERCE VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ 12.02.2020 14:15
ŞEHRİN KALBİNE DOKUNUYORUZ 12.02.2020 14:09
1 2 3 4 5 6 7
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.